اتاق کودک

اسباب بازی کودک

اسباب بازی های چوبی در مقایسه با اسباب بازی های پلاستیکی یا فلزی بسیار پایدارتر و مقاوم تر هستند. این اسباب بازی ها به راحتی نمی شکنند. در واقع ازبین بردن یک اسباب بازی چوبی به چیزی بیشتر از توان کودک نیاز دارد زیرا چوب ذاتا محکم و مقاوم است.

شاید یکی از دلایل مقاومت اسباب بازی های چوبی دست ساز بودن اکثر آن ها باشد. این امر باعث می شود این اسباب بازی ها از درجه ی کیفیت بالایی برخوردار باشند و استحکام و ماندگاری آن ها افزایش می یابد. کافیست تا کمی در نگهداری آن ها دقت شود تا به یک میراث خانوادگی تبدیل شوند و از پدر و مادر به بچه و نوه هایشان برسند.

چگونه اسباب بازی چوبی بسازیم؟

از چوب تنها در نجاری، دکوراسیون و ساختمان سازی استفاده نمی‎‌شود؛ یکی از کاربردهای مهم چوب ساخت اسباب بازی چوبی است. اسباب بازی‌های چوبی علاوه‌بر زیبایی، مقاومت و استحکام بالایی داشته و در برابر ضربه و خرابی بسیار مقاوم است. همچنین بافت طبیعی چوب باعث ایجاد رابطه‌ بهتر کودکان با طبیعت می‌شود که یکی از مزایای مهم اسباب بازی‌های چوبی نسبت به پلاستیکی است. استفاده از اسباب بازی چوبی تنها به کودکان محدود نمی‌شود؛ زیرا با داشتن زیبایی و جلوه خاص می‌تواند به عنوان المانی تزیینی برای محیط کار یا منزل هم استفاده شود. با ما همراه باشید تا در ادامه به برخی سوالات درباره اسباب بازی چوبی و نحوه ساخت آن بپردازیم

رنگ اسباب بازی چوبی :

طبق استانداردهای جهانی رنگ مناسب اسباب بازی چوبی باید شرایط و ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا کودکان با لمس اسباب بازی و در دهان گذاشتن آن، مواد شیمیایی و سمی جذب بدنشان نشود. به همین دلیل از روغن‌های گیاهی مخصوص چوب با استاندارد kids Toys اروپا برای پوشش نهایی اسباب بازی استفاده می‌شود.

اسباب بازی چوبی با فرزند شما رشد می‌کند.

هنگامی که شما با اسباب بازی‌های چوبی برای آموزش در خانه هزینه می‌کنید، در چیزی که به اندازه کافی با دوام و تطبیق پذیر است، برای رشد فرزندتان هزینه کرده‌اید. کودکان نوپا و پیش دبستانی می‌توانند در بازی تخیلی ساده و دستکاری اساسی با اسباب بازی‌های چوبی مشغول شوند، اما کودکان بزرگتر می‌توانند اسباب بازی‌های چوبی را در سناریوهای پیچیده‌تر وارد سازند، آنها را به بحث در مورد هندسه و فیزیک بپیوندند و از آنها برای حل مشکلات استفاده کنند. همانطور که مهارت‌های کودک و توانایی‌های ذهنی شما رشد می‌کند، استفاده از اسباب بازی‌های چوبی نیز رشد می‌کند. در حالی که بسیاری از محصولات برای آموزش و پرورش خانگی با رده‌های سنی متفاوت می‌آیند، اسباب بازی‌های چوبی را می‌توان استفاده کرد، در حالی‌که بسیار متنوع هستند و می‌توانند با طیف وسیعی از سنین و سطح توانایی ارتباط برقرار کنند.

اسباب بازی چوبی تعاملات را بیشتر می‌کند.

وقتی بچه‌ها بازی‌های تخیلی دارند سناریو‌هایی که بازی می‌کنند برگرفته از زندگی واقعی آنها هست. دوست دارند عوامل دیگر را هم به بازی اضافه کنند. در صورتیکه وقتی با بک اسباب بازی با هدف مشخص بازی می‌کنند مثلا یک اسباب بازی موزیکال با صدا و نور مشخص یا یک اسباب بازی حرکتی که با یک دگمه روشن می‌شود و حرکت خاصی دارد در این نوع اسباب بازی‌ها کودک بیشتر به تنهایی بازی می‌کند ولی در اسباب بازی هایی که بر اساس تخیل پردازی طراحی دارد، فرصتی هست تا شما بتوانید با کودک تعامل برقرار کنید با هم همصحبت شوید و بر روی یک آموزش مشخصی تمرکز کنید و به کودک کمک کنید تا به سمت درک صحیح نیروی مثبت در تصمیم گیری هدایت شوند.

سییل چوبی

یکی از جالب ترین اسباب بازی های چوبی برای کودکان – البته برای پسرها – سبیل است. این اسباب بازی ها برای گاز گرفتن کودکانی که می خواهند دندان در بیاورند، مناسب است. البته این اسباب بازی ها در شکل و طرح های مختلفی موجود هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *