تغییر دکوراسیون

روغن چوب

روغن گیاهی مخصوص چوب کجا کاربرد دارد؟

روغن گیاهی چوب همان‌طور که از نامش پیداست، برای پوشش نهایی یا همان عملیات فینیشینگ چوب کاربرد دارد. مهم نیست چقدر با اصول رنگ کاری چوب آشنا باشید؛ همین‌که حداقل‌های آشنایی با رنگ و اجرای رنگ را بشناسید، می‌توانید از این رنگ چوب استفاده کنید. مهم‌ترین خصوصیت روغن گیاهی مخصوص چوب، اجرای آسان آن است. برای اجرای روغن گیاهی چوب محدودیت خاصی ندارید و بر روی سازه‌های مختلف می‌توانید آن را اجرا کنید.

 

رنگ ظروف چوبی

بیشتر رنگ‌های گیاهی بهداشتی و سالم هستند. شرکت‌های تولیدکننده روغن گیاهی مخصوص چوب، از مواد طبیعی و گیاهی برای ساخت رنگ استفاده می‌کنند و با تغییرات اندکی مواد عالی فرار (VOC) که جزء اصلی رنگ‌های شیمیایی هستند را کم یا حذف کرده‌اند.

اگر درزمینهٔ تولید ظروف چوبی فعالیت دارید، روغن گیاهی مخصوص چوب در حال حاضر تنها گزینه مناسب پیش روی شما برای رنگ کاری کاسه و بشقاب و سینی و … چوبی هست. ما در آیچوب به موضوع رنگ مناسب ظروف چوبی پرداختیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌عنوان یک فروشنده و حتی خریدار ظروف چوبی، این نوشته را مطالعه کنید.

رنگ پارکت و کف پوش

پارکت و کفپوش چوبی هم مانند هر سازه دیگری، نیاز به پوشش مناسب دارند. با توجه به اینکه پارکت چوبی یا کفپوش چوبی مدام در معرض سایش است، نیاز به رنگی دارد که جذب چوب شود و خش‌پذیری کمتری داشته باشد. در گذشته از رنگ‌هایی مانند سیلر و کیلر و نیم پلی استر و روغن جلا برای پوشش پارکت و کفپوش استفاده می‌شد. این پوشش‌ها با توجه به اینکه روی چوب یک لایه تشکیل می‌دهند، به‌راحتی هم در اثر سایش خش می‌گیرند و از بین میرند.

روغن گیاهی مخصوص چوب با توجه به اینکه جذب چوب می‌شوند و پیوند مولکولی برقرار می‌کند، کمتر و دیرتر خش می‌گیرد و مقاومت بیشتری نسبت به رنگ‌های شیمیایی دارد.

 

منبع=www.ichoob.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *